Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hříšné moře čokolády a lentilkové rozhřešení

11. 3. 2015

Jelikož jsem zapomněla umění malby, pustila jsem se do vyšívání a podobných bohulibých činností, takže jsem vařila, žehlila, rovnala a skládala... jenže zábava nic moc. Nebýt internetu, kdoví, kde bych teď byla (Milkmaid from Vermeer's painting?). Takže - upekla jsem svůj první dort! laughNašla jsem úžasný recept na dokonalý kakaový krém a stačila jsem spotřebovat čtvrt kila másla, čehož si kupodivu nikdo nevšiml. A pozor, milé hospodyňky - elektrický šlehač je vynález tisíciletí, takže jej bez obav využijte a netrapte se ručním mícháním!


 

Superumělecký kakaový krém

(recept jsem si upravila k obrazu svému, ale ten původní naleznete na http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=59966&user=187876)

3 vejce

250 g másla

120g moučkového cukru

3 lžíce kakaa

Vejce, cukr a kakao rozmícháme v páře (či chcete-li ve vodní lázni). Do směsi přidáme na kousky nakrájené máslo a když je máslo rozpuštěné a řádně rozmíchané, necháme budouci krém vychladnout. Půl hodinka v lednici bohatě stačí (mamuš by jistě upozornila, že horké věci se do lednice nedávají, ale to vy jistě víte). Teď přichází nejzábavnější část, totiž šlehání! Trvalo asi 2 minuty, než se krém správně vyšlehal (na stupeň 3 - doporučuji - čím vyšší stupeň rychlosti, tím vyšší stupeň zábavy!!!). A nyní krém ochutnáme, prostě nebe v hubě...


 

Kakaový korpus jsem připravila přesně podle receptu na stránkách http://www.urybicky.cz/2008/07/parizsky-rychlezmiz-dort/. Bohužel se mi nedostalo upozornění, že je velmi velmi tenký, takže si rovnou upečte dva, chcete-li klasický promazávaný dort. Navíc odpadá otravné a složité rozřezávání korpusu. Nemám co dodat, nejlepší dezert, jaký znám!

Promazaný dort jsem polila čokoládou a navrch nasázela megalentilky. Asi jsem šťastná! Juuuuu!

 


 

p_20150311_222911_1.jpg

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář