Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štokrle

4. 1. 2018

Svět boří mnohá tabu ohledně sexuality. Z čeho by babičky před 100 lety omdlívaly, to je dneska standardem, a z čeho by se děvčata červenala, nad tím se dnes nikdo ani nepozastaví. Takže ano, tohle téma je pasé. Co ale pasé není, tak vyprazdňování. Myslím stolice.

 

Dámičky, pokud nikdy nekakáte, v klidu opusťte tuto stránku a vraťte se na svou domovskou planetu.

 

Nebudu tu nijak podrobně popisovat dokonalost a komplexnost procesu defekace, ale spíše se zaměřím na šikovnou věcičku, která se mi nedávno dostala do ruky. A tou věcičkou je Štokrle.

 

Ale abych to vzala pěkně popořádku. Problémy s vyprazdňováním se vyskytují téměř u každého. Průjem, zácpa, nebo jejich střídání, bolesti břicha, nadýmání, idiopatické střevní záněty jako Crohnova choroba a ulcerózní kolitida, „prachobyčejný“ dráždivý tračník, nebo bohužel i karcinom. Neříkám, že vás štokrle vyléčí, ale přinejmenším vám hodně uleví.

 

Sezení na toaletě totiž defekaci ztěžuje, protože se svaly svěrače sevřou a my tak musíme jejich sevření překonávat tlačením, které střevo a konečník zbytečně zatěžuje. A to je předzvěstí hemoroidů a fisur, tedy prasklinek. Ty mohou nejednoho člověka vyděsit, když zahlédne na toaletním papíru nebo dokonce v míse čerstvou krev. Přestože si přítomnost hemoroidu nebo prasklinky můžete často ověřit sami, je na místě kontrola u lékaře. A zapomeňte na nějaký stud. Váš lékař už za svůj život viděl tolik zadnic, že se vám o tom ani nesní.

 

Teď se však vrátím ke Štokrleti. Štokrle je dřevěná stolička uzpůsobená pro snadnou stolici. :) Štokrle si při velké potřebě postavíte pod nohy a umožníte tak tělu, aby samo konalo, co má konat, a to s vaším minimálním úsilím.

 

Líbí se mi, že je vyrobené ze dřeva a ne z plastu. Je tak nejen velice odolné, ale i hezké na pohled. Výhodou je lakování, takže se nemusíte bát jej vlhkým hadříkem pořádně omýt. A když Štokrle zrovna nepoužíváte, prostě ho zasunete pod mísu. Hodnotím velice kladně a doufám, že se co nejdříve rozšíří do většiny domácností i do nemocnic.

 

PS: Vyrobeno v ČR!

 

http://www.stokrle.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář