Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukaž, co děláš!

Přečtení této knížky pro mě bylo samozřejmostí, protože Austin Kleon je mým favoritem v oblasti kreativity a motivace, no a popravdě mě knížka Ukaž, co děláš! nadchla ještě více než Austinův první titul s názvem Kraď jako umělec. Austin to opravdu rozjel v plné parádě, ukazuje a odkazuje s neodolatelným elánem a jeho nadšení nasáklé do papíru knihy postupně přejde i ve vás samotné.

 

Znám tě?

Nelze se nezmínit o mém nadšení pro pravidelnost a jakýsi řád, čtvercový formát je velmi roztomilý, ještě „okoštuju“ vůni...

Listuju knihou a cítím radost, protože je opět prošpikovaná skicami, nákresy, obrázky, fotkami a škrtanci, které jsou v poměru 1:1 s textem, takže vás, jakožto umělce lačnícího po rozmanitosti smyslových požitků jistě uspokojí, zvlášť, když stále cítíte vůni onoho výtisku

 

Nechat se objevit

Seznamte se s dalším desaterem kreativního člověka (a nebojte se, nejde o spoiler, spíše jemné přiblížení k prvnímu soustu):

 

  1. nemusíš být génius

  2. mysli na proces, nikoli na výsledek

  3. sdílej něco malého každý den

  4. pootevři svůj šuplík kuriozit

  5. vyprávěj dobré příběhy

  6. uč, co umíš

  7. nezměň se v lidský spam

  8. nauč se přijímat rány

  9. zaprodej se

  10. vydrž

 

Dávat a brát

Buďte tekoucí řekou! Austin své myšlenky podkládá příklady nejen ze svého vlastního života, ale i ze života více či méně známých osobností. George Lucas si po autonehodě uvědomil křehkost bytí a hodnotu každého dne „navíc“, pustil se tedy do svého díla. Roger Ebert se rozepsal až poté, co po závažných chirurgických zákrocích přišel o hlas. Užívejte těchto uvědomění!

 

V.D.M.B.J.

A nezapomeňte, že váš dojezd může být jiný. Pravidla neexistují. Podívejte se do zákulisí. Osamělý génius je mýtem...

 

Ukaž, co děláš!

Austin Kleon

nakl. Jan Melvil

http://www.databazeknih.cz/knihy/ukaz-co-delas-225707

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář