Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kachexie z pohledu laika: do plavek?

OK, někteří lidé začínají svou snahu o zhubnutí do plavek, avšak já bych do nich potřebovala přibrat. A tomu mému vzezření se říká kachexie (silná celková sešlost, chátrání a hubnutí, spojené s výraznou slabostí). I přes léčbu je přibírání pro některé lidi s Crohnovou chorobou sisyfovskou prací, tj. činností úplně naho*no, protože jakmile přiberou deset deka, druhej den při průjmu nebo zvracení třikrát tolik zase ztratí.

 

img_20170418_234731.jpg

 

To jsme my, věční chcípáčci, co se zadejchávaj při stoupání v úhlu jedné desetiny stupně, třesou se zimou i při třiceti stupních celsia (pokud zrovna nežerou kortikoidy) a omdlévají po chvilkovém stání, protože jejich krevní tlak odpovídá stavu po úplném vysátí upírem.

 

Už od dvanácti let mám tuto podivnou tělesnou krizi. Začalo to váhou 22 kg ve dvanácti letech a skončilo to hmotností 43 kg ve věku dvaceti let. Víc ani ránu. Můžu do sebe rvát i více než 2500 kcal denně, ale ne a ne překonat tuto magickou hranici. Proto už se ani tolik necpu, protože je to zbytečné trápení a má hmotnost zůstává tak jako tak nedotčená.

 

To, že na sebe nemůžu sehnat oblečení, je fakt, který už musím prostě přijmout. V obchodě sháním při nejhorším S, lépe XS, ale nejlépe i XXS, spíše se však nakonec stejnak odeberu do oddělení pro děti, kde seženu nějakej vkusnej kousek s kačerem Donaldem nebo tou škaredou princeznou z Ledového království. O spodním prádle nemluvě... probůh, proč mají jen podprsenky, do kterých by se vešel oběd pro celou rodinu? Nejsem přímo vohoblovaný prkno, ale ani ne žádná echt mařena, takže si opět musím vystačit se škrtícím teen prádýlkem... na kterém je... králíček?!

 

Budiž požehnány vietnamské tržnice! Vietnamky jsou menší a útlejší, jejich figura je dost podobná té mé. A těm, co jsou na tom s postavou podobně jako já: zkuste navštívit nějaký ten vietnamský obchůdek, věřím, že tam naleznete. A navíc levněji, než kdekoliv jinde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář