Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozumné alternativy

29. 4. 2017

Neberte prosím nelékařské metody jako náhradu klasické léčby, ale spíš jako dodatek ke klasické léčbě. Používejte svůj rozum a všechno konzultujte s lékařem!

 

Osobně nesnáším různé šarlatány zacházející s různými energiemi a nesmysly (které se samozřejmě nedají měřit, na rozdíl od úbytku korun ve vašich peněženkách!), homeopaty, co vás léčí cukrem (účinnost homeopatik nebyla ve studiích vyšší než účinnost placeba), ale fytoterapie je úplně něco jiného, protože v bylinkách se nacházejí detekovatelné (!) chemické látky, látky, které opravdu v lidském těle působí.

 

Dávejte si pozor na jisté módní zázračné byliny, houby a potraviny. Vyznačují se širokým spektrem účinků, vysokou účinností a ještě vyšší cenou.

 

Jsem dost skeptická, takže když jsem v nejhorších potížích pročítala s mamkou různá crohnařská fóra, kde jsme narazily na téma zabírající se puškvorcem, moc jsem těm pohádkám o něm nevěřila. Ano, je to ta bylinka rostoucí u rybníků, vypadá jako rákos… a jako jediná rostlinka mi skutečně pomáhá.

 

Prosím, nenechte se odradit vzhledem bylinky, rozsekané v papírovém sáčku: vypadá trochu jako korek. Voní kořenitě a také tak chutná, kořenitě a velice trpce. Ale postupně, jak se vám bude po puškvorci ulevovat, zvyknete si i na jeho hořkost a nakonec si jej zamilujete. Rozhodně není všemocný, ale dokáže citelně pomoct.

 

Dáte si šálek? Pokud se léčíte s nějakou nemocí a berete léky, raději se poraďte s lékařem. Také není vhodné pít jeden šálek čaje denně déle než tři týdny v kuse. Na internetu najdete silnější koncentrace, ale mně osobně stačí popíjení čaje podle tohoto receptu: půl lžičky puškvorce povařím dvě minuty ve čtvrtlitru vody a popíjím. Někdy přidám trošku cukru, ale není to nutné.

 

Jak vám chutná?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář