Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volnoletci Uzavřených křídel

Nezní to slovo "volnoletci" docela tajemně a poeticky? Vzchopila jsem se, abych viděla, co mé oko nevidělo, slyšela, co mé ucho neslyšelo a cítila, co mé srdce (a ruce) necítily.

 

Den dětí v ZOO Jihlava. Já vím, já vím, už nejsem dítě! Ale to slovo "volnoletci" mě přivábilo a já neodolala. Volnoletci jsou totiž papoušci pouštění buď na speciálních kšírech, nebo dokonce úplně navolno.

 

Papoušci! Ti miláčkové, Bohem zvlášť dobře tvarovaní a vybarvení, mazaní a příjemně voňaví, hebcí a rozkošní. Bylo jich tu mnoho. Ke stanovišti mě doprovodila paní Karolína, které tímto děkuju a kterou tímto zdravím. :)

 

Mohu vyjmenovat všechny druhy, které jsem viděla: 4 ary ararauny, 2 ary arakangy, papouška žako, mníška šedého, amazoňana pomoučeného, korelku chocholatou a aru nobilis, pokud si dobře pamatuju.Všechny tyto mazlíčky přivezli členové skupiny Uzavřená křídla, kteří pořádají akce jak pro své členy, tak i pro veřejnost.

 

Zájemci se s opeřenci mohli vyfotit, ptát se majitelů na nejrůznější otázky ohledně chovu a volnoletectví a také se dozvědět o společnosti Laguna, zabývající se pomocí papouškům chovaným v nevhodných podmínkách, z nichž si mohou opeřenci odnést následky na celý život.

 

p6032816.jpg

 

Pusu na hlavu jsem sice arovi dát nemohla, protože jsou papoušci pro tak blízký kontakt zvyklí jen na své majitele, ale mohla jsem si ho pohladit po zádech, což byl pro mě zážitek na celý život, a tak bod ve svém seznamu celoživotních přání mohu směle přepsat a obarvit na zeleno. Děkuju Uzavřeným křídlům a přeju jim mnoho radosti ze života!

 

odkazy:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dík za papouchy

Theodor, 28. 6. 2017 19:21

Díky za zajímavé upozornění a zejména za ODKAZY. Myslím, že papoušci jsou jedni z nejkrásnějších a nejrozumnějších lidí. Tu a tam poblíž jejich letiště probíhám, tak se příležitostně porozhlédnu, jestli okolo mě nelítají papoušci.

Re: Dík za papouchy

Lenka, 29. 6. 2017 1:04

Moc Vasemu komentari sice nerozumim, ale dekuji! :-) I moji domaci papugove Vas zdravi.